Detail akce

Vánoční hvězda 2013
21.11.2013

Vánoční hvězda již šestnáct let  pomáhá nemocným dětem v boji s leukémii

Více v detailním popisu

 


Vánoční hvězda již šestnáct let  pomáhá nemocným dětem v boji s leukémii

      Vánoční hvězda, neboli Poinsettia, je květina, která se v posledních letech stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné děti se živá květina stala symbolem mnohem  důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím.

     „Kupte si vánoční hvězdu a celé Vánoce Vás bude hřát pocit, že jste pomohli těžce nemocným dětem“, je motto charitativní sbírky, kterou organizuje Sdružení Šance-sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí. Již šestnáct let prodávají vánoční květinu vyléčené děti a jejich rodiny, zdravotní personál, přátelé sdružení a dobrovolníci, aby pomohli dětem, které se léčí na hemato-onkologickém oddělení Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Loňský výtěžek 1 467 012 Kč, který zůstal jako předešlé peníze v regionu, byl využitý na humanizaci hemato-onkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám, přesněji na platbu poplatků za pobyt v nemocnici pro dítě i matku. Část posloužila na financování rekondičních pobytů, které usnadňují malým pacientům návrat do života po náročné léčbě.

      V tomto roce se můžete setkat s prodejci vánoční hvězdy pro nemocné děti na různých místech České republiky od 25.listopadu do 9.prosince 2013. Velká hvězda je za sto, malá za padesát korun. S květinou si každý zájemce odnese i kalendář malovaný dětmi.

Mnohé mateřské, základní, střední a vysoké školy, instituce, podniky, firmy a jiné společenství si květiny objednají a tím hodně ulehčují práci. Vánoční hvězdy si můžete koupit v Olomouci v obchodním centru OLYMPIE dne 30.11., v Galerie Šantovka 1.12. a v Obchodním centru HANÁ 7.12., kde Vás na stáncích čekají vyléčené děti, které našly sílu pomáhat druhým. Zastavit se můžete i v Galerii Caesar na Horním náměstí a na Dětské klinice FN v Galerii Sdružení Šance, kde budou květiny od 28.11. až do konce sbírky.

V případě bližších informací můžete telefonovat na číslo 777 699818.

Pevně věříme, že i v tomto roce se v předvánočním období setkáme se stejnou štědrostí, jako v předešlých ročnících a už teď děkujeme všem, kteří si květinu zakoupí.            

Pokojné a radostné Vánoce.

Eva Dvořáková