Dětská galerie

DĚTSKÁ GALERIE NA DĚTSKÉ KLINICE

V přízemí Dětské kliniky se nachází malý, ale velmi útulný prostor, který je určen pro odpolední tvořivé aktivity hospitalizovaných dětí. Pravidelně dvakrát týdně se zde mohou děti, kterým to dovoluje jejich aktuální zdravotní stav a samozřejmě i jejich zájem, pod vedením lektorky věnovat výtvarnému tvoření, které jim zpříjemňuje pobyt v nemocnici.

Pod rukama dětí vznikají zajímavá přáníčka, bločky, papírové taštičky na dárky, skládané květy, záložky do knih a další výrobky z papíru. Zkoušeli jsme i oblíbenou ubrouskovou techniku. V době adventu tvoříme různé vánoční dekorace z modelovací hmoty, z těstovin, z včelího vosku nebo jiných přírodních materiálů. Děti také velmi rády navlékají korálky. Větší děti si mohou zkusit vyšívání nebo malbu na textil či na hedvábí.

Velmi často si svůj malý výtvor děti odnášejí s tím, že ho dají mamince, bráškovi či sestře nebo paní učitelce ve škole. Někdy nové přáníčko hned poslouží k napsání pozdravu z nemocnice domů. Některé obrázky zútulní pokoje a chodby na odděleních kliniky nebo prostor samotné dílničky.

V tvořivé dílničce se děti scházejí většinou v úterý a ve čtvrtek odpoledne, v omezené míře se zde pracuje i v době letních prázdnin. Někdy se sejdou děti jen dvě, jindy i osum, devět dětí. S malými dětmi se tvoření zúčastňují i jejich maminky, někdy dokonce i tatínci. Pokud Vás Vaše kroky zavedou na olomouckou Dětskou kliniku, nakoukněte za prosklenou stěnu naší dílničky a přesvědčete se sami, jaké věcičky vznikají pod tvořivýma dětskýma rukama. A pokud budete chtít dětské tvoření podpořit, můžete za symbolickou cenu zakoupit některý z výrobků, na kterém se děti, případně jejich maminky či další příznivci občanského sdružení Šance podíleli.

Michaela Melzrová.